ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ
ΕΤΟΣ ΙΔΡΥΣΗΣ 1973

Στις αρχαιρεσίες της 17ης Δεκεμβρίου 2009 το απερχόμενο Διοικητικό Συμβούλιο έκανε το απολογισμό της διετούς θητείας του τόσο στις δράσεις του όσο και στον οικονομικό τομέα. Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο που αναδείχθηκε στις αρχαιρεσίες της 17ης Δεκεμβρίου 2009 απαρτίζεται από τους:

Προεδρείο-Διοικητικό Συμβούλιο

Πρόεδρος

Γιαννόπουλος Ηλίας

Αντιπρόεδρος

Κυρατσού Αικατερίνη

Γραμματέας

Σταυρίδου Ελένη

Ταμίας

Κούκος Αθανάσιος

Δημόσιες Σχέσεις

Κτενίδου Αναστασια, Κόκκα Αλεξία, Παπαδοπούλου Αικατερίνη

Πρωτοβουλίες- εκδηλώσεις

Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2003

Σε μια κατάμεστη αίθουσα από γονείς και κηδεμόνες συγκεντρωθήκαμε για να ενημερωθούμε από τον Επιμελητή Ανηλίκων κ. Σαββουλίδη Παναγιώτη για τις σχέσεις γονέων και μαθητών. Το θέμα της εισήγησης ήταν:

«Η  ΣΩΣΤΗ  ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ  ΠΟΛΙΤΙΚΗ  ΩΣ  ΑΠΑΝΤΗΣΗ  ΣΤΙΣ  ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ  ΤΩΝ  ΚΑΙΡΩΝ»

Έγινε ανταλλαγή  απόψεων και δόθηκαν απαντήσεις σε εύστοχες ερωτήσεις γονέων. Η εκδήλωση αποδείχτηκε ενδιαφέρουσα όχι μόνο για τους γονείς των μαθητών αλλά και για τους εκπαιδευτικούς. Η εκπαιδευτική κοινότητα και οι γονείς νιώθουν την ανάγκη να ευχαριστήσουν τον κ. Π. Σαββουλίδη.

Πέμπτη 30 Σεπτεμβρίου 2004

Ευρωπαϊκή Ημέρα Γλωσσών

Την 30η  Σεπτεμβρίου ο εκπαιδευτικός της Αγγλικής Γλώσσας, κ.  Ηλιόπουλος Γιάννης, με την ευκαιρία της Ευρωπαϊκής Ημέρας Γλωσσών, ήταν ο κεντρικός ομιλητής της εκδήλωσης που οργανώθηκε με θέμα :

« η ξενόγλωσση εκπαίδευση στην Ελλάδα».

Μετά το πέρας της ομιλίας ακολούθησε γόνιμος διάλογος μεταξύ των   παρευρισκομένων.
Η εκδήλωση ήταν επωφελής για τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς.
Οι ερωτήσεις εστιάστηκαν στη χρησιμότητα της γνώσης ευρωπαϊκών γλωσσών για παραπέρα σπουδές στο εξωτερικό.